Dom Gościnny

Miejscowość Trzebież

Położenie:
województwo zachodniopomorskie, powiat policki, gmina Police.
- ok. 35 km na północ od centrum Szczecina,
- ok. 14 km od centrum Polic, drogą wojewódzką nr 114
- ok. 14 km na wschód od granicy z Niemcami

Trzebież to piękna i malownicza miejscowość położona w Dolinie Dolnej Odry nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego, na skraju Puszczy Wkrzańskiej. To właśnie niezwykłe położenie geograficzne z dostępem do wody oraz w otulinie lasów, sprawiło iż w sezonie letnim Trzebież pełni funkcję wczasowo-wypoczynkową.

Nie bez przyczyny prowadzą tędy trasy wycieczkowe i szlaki turystyczne dostosowane do turystyki pieszej i rowerowej:

  • czerwony pieszy szlak turystyczny POL Szlak czerwony.svg Szlak Puszczy Wkrzańskiej im. Stefana "Taty" Kaczmarka – na terenie Puszczy Wkrzańskiej o długości ok. 45,5 km
  • czerwony rowerowy szlak turystyczny Szlak rowerowy czerwony.svg Szlak "Puszcza Wkrzańska"
  • czarny rowerowy szlak  Szlak rowerowy czarny.svg Szlak Parków i Pomników Przyrody
  • zielony rowerowy szlak turystyczny Szlak rowerowy zielony.svg Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego R-66 - okrężny szlak rowerowy w Polsce i Niemczech (Meklemburgia-Pomorze Przednie) poprowadzony terenami położonymi nad Zalewem Szczecińskim oraz w Puszczy Wkrzańskiej i Puszczy Goleniowskiej.

Planowana jest organizacja szlaku wodnego Berlin - Szczecin - Bałtyk

Trzebież to nie tylko wspaniałe tereny do wypoczynku i rekreacji to również bardzo znaczące i licznie odwiedzane imprezy cykliczne:

Dzień Leśnika od 1991 corocznie latem
Trzebieskie Neptunalia od 1996 corocznie latem
Czas na Trzebież od 2007 corocznie w czerwcu
a od 2011 roku Dzień Ratownika Morskiego i Dzień Strażaka

W Trzebieży zlokalizowany jest największy polski port nad Zalewem Szczecińskim. W rejonie przebiega tor wodny Szczecin-Świnoujście. Na północny wschód od portu znajduje się sztuczna wyspa Chełminek, powstała podczas pogłębiania toru wodnego oraz Wyspa Refulacyjna powstała podczas budowy i pogłębiania portu oraz torów podejściowych do Trzebieży.

W Trzebieży na terenie portu jachtowego znajduje się Centralny Ośrodek Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego im. Andrzeja Benesza. Obecnie dwa baseny portowe ośrodka mogą pomieścić ok. 90 jachtów.

 

Copyright by www.noclegidelfintrzebiez.com.l Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna